Smaragdvilág
Csütörtök, 2024-04-25, 08:21
Belépési neved: Mugli | Csoport "Muglik" | RSS
Főoldal | Fórum | Profilom | Kilépés


[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: Smaragd, mzperx  
Fórum » Kép-sarok » Fényképek » Kedvencek (Kutya, macska, madár...)
Kedvencek
SmaragdDátum: Szerda, 2014-06-25, 22:19 | Üzenet # 101
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Állatmentőség OK (önkéntes segítő a CA-nál), az egyetemet végül meggondoltam a macskaallergiámmal smile Attól, hogy visszajár nem félek, a tavalyi mentett galambom is jött egy pár hétig, és a három éve nevelt szarkáim is visszajárnak néha látogatóba smile Víz mindig van kint, és kaja is, ha igénylik, de szerencsére ügyesen boldogulnak maguk is. Mindig odafigyelek arra, hogy az a cél, hogy önállóak legyenek, és ne hozzám kötődjenek, mert az bizony nem jó nekik, ha megbíznak az emberekben.
Berkenye csudi okos galamb, megszerettem a kis dögöt, de neki a szabadban van a helye.




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Csütörtök, 2014-06-26, 12:19 | Üzenet # 102
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Akkor sikerült eltalálnom smile Boldogsággal tölt el,hogy vannak még olyan állat barát emberek mint én és a családom smile Az összes háziállatom közül összesen két állatot vettünk, a többit úgy szedtük össze smile Igazad van, ezek a jószágok szabadnak születtek,nem lenne jó ha be lennének zárva.Nekünk is volt egy kacagó gerlénk, sajnos nem lehetett szabadon engedni.Egy állatkereskedésből kaptam ajándékba,de aztán oda ajándékoztuk egy olyan embernek akinek volt egy nagy elkerített része ahol szabadon tudott repkedni.Nem volt szabad,de mégis.Jobb helyen volt mint nálunk a lakásban és mivel tojó volt hallottam,hogy sok gyönyörű fiókája lett akik már később szabadon is lettek engedve smile Ez jó érzéssel töltött el,ha már a mama nem lehetett szabad legalább a fiókái azok lehettek.Amúgy nálunk is mindig van kitéve víz és eleség az idetévedő madaraknak,főleg télen jönnek,de vannak olyan kis gyönyörűségek akik nálunk fészkelnek és a kutyám táljából csipegetnek smile Igazi állatbarát kutyim van smile Védi a békákat,süniket a szomszéd kiszökött kutyáit és a madarakat,ja és az idetévedt cicákat is smile

Hm ahhoz képest,hogy allergiás a macskákra elég sok van belőlük nálatok smile Úgy tűnik még ez sem foghat ki rajtad  biggrin




“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)


Az üzenetet módosította: evelyn - Csütörtök, 2014-06-26, 12:20
 
SmaragdDátum: Szerda, 2014-07-02, 19:36 | Üzenet # 103
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Bizony, hogy nem. Az ember mire nem képes smile Pedig a barátnőm macskája után szétvakartam magam.



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Csütörtök, 2014-07-03, 08:59 | Üzenet # 104
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Hehe ez azért van,mert az a barátnőd cicája volt nem a Tied smile Így már az allergia sem akar olyan intenzíven nyomulni tongue



“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Szombat, 2014-07-12, 14:53 | Üzenet # 105
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Berkenye ma nagyon izgatott, azt hiszem itt az ideje annak a bizonyos reptetésnek smile

Csatolmányok: 1403572.jpg (155.1 Kb) · 2273327.jpg (154.2 Kb)




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
SmaragdDátum: Szombat, 2014-07-12, 15:39 | Üzenet # 106
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline




Csatolmányok: 5677253.jpg (147.5 Kb) · 3039600.jpg (139.3 Kb) · 0188973.jpg (143.9 Kb) · 2358234.jpg (144.3 Kb) · 9525417.jpg (149.3 Kb) · 3601906.jpg (141.6 Kb)




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
SmaragdDátum: Szombat, 2014-07-12, 15:41 | Üzenet # 107
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Berkenye kirepült!



Egyik szemem sír a másik nevet, remélem minden rendben lesz vele. Ha visszajön látogatóba itt mindig talál élelmet és vizet. sadwalk
Csatolmányok: 2929902.jpg (141.1 Kb)




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
ErikaDátum: Szombat, 2014-07-12, 18:03 | Üzenet # 108
Közlegény
Csoport: Barátok
Üzenetek: 114
Kitüntetések: 5
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nagyon szépen helyrejött! smile

A könyvek olyanok, mint a tükör: mindenki azt látja bennük, amit a lelkében hordoz.
>Carlos Ruiz Zafón
 
SmaragdDátum: Szombat, 2014-07-12, 19:08 | Üzenet # 109
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Csak idő kérdése volt. Igazi kis szépség lett, sok lovagja lesz majd smile



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
ErikaDátum: Vasárnap, 2014-07-13, 12:43 | Üzenet # 110
Közlegény
Csoport: Barátok
Üzenetek: 114
Kitüntetések: 5
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Az biztos! biggrin

A könyvek olyanok, mint a tükör: mindenki azt látja bennük, amit a lelkében hordoz.
>Carlos Ruiz Zafón
 
evelynDátum: Hétfő, 2014-07-14, 11:20 | Üzenet # 111
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Smaragd szívem,Te egy igazi angyal vagy angel2 Minden állat bizton számíthat rád,főleg ha beteg smile Nagyon szépen rendbe jött egy az kis madár,tényleg sok udvarlója lesz és biztos,hogy nagyon sok szép és egészséges utódot fog még felnevelni,hála neked smile



“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Szombat, 2015-05-23, 18:03 | Üzenet # 112
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Ismét új mentvényem akadt, egy csodaszép örvös galamb. Az első éjszakát túlélte, sőt a jelekből ítélve evett is smile



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
SmaragdDátum: Szombat, 2015-06-06, 23:00 | Üzenet # 113
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Dante már két hete raboskodik nálunk (az ő szemével nézve ez lehet a földi pokol. Megfelelő nagyságú ketrec hiányában két rózsás törpével osztozik a helyén). Szépen tollasodik, hogyan csinálta rejtély a számomra, de a teljes jobb szárnyán hiányzik az evezőtolla és a bal oldala is kopasz beleértve a farkrész tollazatát is. De azóta már helyes kis tollkezdemények figyelnek rajta smile
Nem tudom, hogy az örvös szerencsét hoz-e, vagy csak galambot galamb hátán - én az utóbbira szavaznék. Ezt a hétvégét kinevezhetem galambos heteknek.
Pénteken ismét egy újabb galambbal szaporodtunk. Egy teljesen kifáradt postagalambot szedtünk össze (a többes szám az ebet jelöli). Csinos kis gyűrűk figyelnek mindkét lábán. Szándékomban állt felkutatni a tulajdonosát, de azt hiszem nem lesz rá szükség, ma már nagyon mehetnékje volt, így azt hiszem, hogy holnap útjára bocsátom (ill. ahogy elnézem, inkább ma reggel).
És akkor a mai nap - már ami még marad belőle smile Ismét galamboztunk. Ebzet és én egy átjáróba szorult galambot mentettünk ki (egy csodaszép fehér alapon vörös foltost). A munkamegosztás is tökéletes volt, én kergettem, ő ugatta.
Miután sikerült elkapnom megtréfált a drága, egyenesen visszarepült az alagútba a fény felé.  Így az újbóli sikeres levadászás után az ellenkező irányba vittem, amit feltehetően fel is ismert, mert egykettőre eltűnt a szemem elől.
Remélem a ti hétvégétek is szépen alakul
biggrin




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Vasárnap, 2015-06-14, 10:22 | Üzenet # 114
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Te aztán vonzod a galambokat smile Még nem hallottam olyanról akinek ilyen sűrűn akad az útjába menteni való galamb smile Egy biztos, hogy ezek a kis állatok igazán szerencsések, hogy rájuk találsz és segítesz nekik smile Így van esélyük az életre és ez annyira jó érzés smile



“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Csütörtök, 2015-06-18, 07:38 | Üzenet # 115
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Csak nyitott szemmel járok és nem tudok elmenni sérült/bajbajutott állat mellett.
Dantéról majd készítek képet, a kis postáról is csináltam - de a telefonomban volt, ami meg szervizbe ment, így töröltem róla mindent -, már várom, hogy visszavihessem a találás helyére, de még egy két hetet tuti nálunk lesz.




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
ErikaDátum: Péntek, 2015-06-19, 13:17 | Üzenet # 116
Közlegény
Csoport: Barátok
Üzenetek: 114
Kitüntetések: 5
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Igazi galamb mentőangyal vagy! smile

A könyvek olyanok, mint a tükör: mindenki azt látja bennük, amit a lelkében hordoz.
>Carlos Ruiz Zafón
 
SmaragdDátum: Kedd, 2016-04-05, 22:14 | Üzenet # 117
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Hogy idén se maradjak galamb nélkül. Jelenlegi mentvényem (már egy hónapja vendégeskedik nálam). Iszonyat helyes a kis tollas lábával :)

  
Csatolmányok: 1651072.jpg (191.5 Kb) · 9087661.jpg (125.9 Kb)
 
SmaragdDátum: Kedd, 2016-04-05, 22:29 | Üzenet # 118
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
És Silver cicám. A másfél év alatt ebből a kis csikaszból:



a segítőm lett. :)



MZ kedvéért még hozzátenném (igaz, ő most nincs itt), hogy egy benga nagy állat lesz. Még itt is "kicsike" biggrin
Csatolmányok: 4815153.jpg (92.4 Kb) · 9067907.jpg (93.1 Kb)




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
ErikaDátum: Csütörtök, 2016-04-07, 18:35 | Üzenet # 119
Közlegény
Csoport: Barátok
Üzenetek: 114
Kitüntetések: 5
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Gyönyörű szép macskusz! Nagy simit küldök neki! :)
Te igazi GalambMentőAngyal vagy!


A könyvek olyanok, mint a tükör: mindenki azt látja bennük, amit a lelkében hordoz.
>Carlos Ruiz Zafón
 
evelynDátum: Csütörtök, 2016-04-07, 20:48 | Üzenet # 120
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Édes a macsek és szép nagy példány lesz belőle smile
Te vagy a madarak védőangyala smile Mintha ők is tudnák, hogy ha segítségre van szükségük akkor merre kell menniük, mindig megtalálnak Téged. Valamilyen jelzőfényként ragyogsz, hogy megtaláljanak a bajba jutottak smile




“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
Fórum » Kép-sarok » Fényképek » Kedvencek (Kutya, macska, madár...)
Keresés:
Új válasz
Név:
Üzenet:
Biztonsági kód:


Smaragd © 2012 - 2024