Murdoch afféle önkéntes száműzetésbe vonult északra, a Klondike folyóhoz. Aranyásónak szegődve próbál vezekelni a legutóbbi esete miatt, amikor futni hagyott egy tettest, miután meg volt győződve arról, hogy a bíróság igazságtalanul küldené bitófára. A kisvárosban történik egy gyilkosság. Murdoch eleinte vonakodik latba vetni nyomozói képességeit, ám mivel éppen azt a hölgyet vádolják a gyilkossággal, aki szinte egyedüliként volt kedves hozzá északon, végül mégiscsak a hölgy segítségére siet, és megtalálja a tettest.
A protestáns Orange rendiek évi felvonulása egy merénylet miatt marad el. A rendőrség sokáig úgy véli, hogy a célpont a polgármester lehetett. Idővel azonban kiderül, hogy az önkormányzati pénzek elosztása körüli panamák miatt éppen hogy nem a polgármester volt a célpont, hanem a panamákat leleplezni óhajtó bizottság elnöke. A tettes felkutatása során számos, a Kennedy-gyilkossághoz hasonló részlet bukkan fel. Az ügy megoldása után Murdoch-ot sokként éri a hír, hogy dr. Ogden felmond.
A fáraó átka gyilkolna? Több ezer éves szarkofágot nyitnak ki Torontóban. A szarkofág lakójáról kiderül idővel, hogy királynő volt, és a halála előtt megátkozott mindenkit, aki a nyughelyét zaklatni meri. Sokan kész tényként kezelik tehát, hogy valamilyen természetfölötti erő végez sorban az áldozatokkal, akik a szarkofág feltárásában szerepet vállalnak, a racionális Murdoch viszont nem hisz a szellemekben, és megtalálja a nagyon is hús-vér tettest. Eközben Crabtree, az egyiptomi lázat kihasználva büszkén írói tollakkal ékeskedik.
Nincs új a nap alatt. Miután egy bolt felrobbantása során Crabtree könnyebben, Higgins annál súlyosabban megsérül, egy-kettőre felbukkan a kanadai titkosszolgálat embere, Meyers, aki arra gyanakszik, hogy az amerikai elnök első külföldre, nevezetesen Kanadába látogatását igyekeznek terrorista csoportok megakadályozni. A szokásos sértettek köre után a gyanú hamarosan az anarchistákra terelődik, akiknek a soraiba idővel az ügy felderítése érdekében Murdoch és Meyers is beépül. Végül a megoldás azt a sejtést látszik alátámasztani, hogy az eredeti merénylet - az epizód során történik ugyanis egy másik is, amely immáron valóban egy fanatikushoz köthető - minden bizonnyal magának az amerikai titkosszolgálatnak a műve volt, amely ily kreált fenyegetésekkel igyekszik indokolni saját létjogosultságát.
Gyilkosság az operában. A Bohémélet előadása közben esik össze holtan a díva, hamarosan kiderül, hogy megmérgezték. Murdoch kihallgatja, lenyomozza az egész társulatot, s egyvalami igen gyorsan kiderül, nevezetesen hogy a többségében olasz társulat tagjai nem csak a színpadon kedvelik a drámát, a teátrális jeleneteket, az intrikát. Egyúttal Brackenreid felügyelőt is új oldaláról ismerjük meg mint nagy operarajongót, sőt, operaértőt, de ez mind nem elég: elveivel összeütközésbe kerülve hamarosan udvarolni kezd a társulat dívájának.
Egy feltaláló halála révén Murdoch hamarosan megdöbbentő felfedezést tesz: vérre menő versenyfutás folyik a villany- és a robbanómotorral működő autók fejlesztői között, a tét nem kicsi: aki előbb tud kiállni a piacra, az valószínűleg véglegesen elsöpri a másikat. A villanyautó fejlesztője, egyúttal a meggyilkolt feltaláló társa régi ismerősünk, a jég hátán is megélő, világrengető változásokról álmodó Pendrick, aki ezúttal is hamarosan Murdoch első számú gyanúsítottjává válik. Murdoch végül megtalálja a tettest, és az egyre erősödő gyanú ellenére úgy tűnik, hogy a vetélytársa tönkretételéért szinte mindenre képes olajlobby csak közvetve játszott szerepet a halálában.
Meggyilkolnak egy szűzies könyvtáros hölgyet. A nyomozás elején Murdoch döbbenetes felfedezést tesz: egy régi ismerőse, Anna Fulford, akivel a múltban akár viszonya is lehetett volna, és aki a Fekete Kéz nevű szervezet fenyegetése miatt új identitást kapott, ugyanabban a könyvtárban dolgozik, ahol az áldozat. A szűzies könyvtárosról hamarosan kiderül, hogy nem is volt olyan ártatlan bárányka, mint aminek kiadta magát. A szálak egy borozóba, azon keresztül pedig egy szállodába vezetnek, ahova gáláns kalandokra csábítják a férfiakat. Eközben a négyes körzet készül az évi nagy baseballmeccsre az ötös körzet ellen.
Újabb hölgyet ölnek meg. Kiderül, hogy a meggyilkolt hölgyek azért vállalkoztak pásztorórákra vadidegen férfiakkal, hogy beszámolóikból effajta történetekre éhes urak szórakoztatására szánt pajzán tartalmú könyvecskéket állítsanak össze. Murdoch szívós munkával megtalálja a tettest. Közben kénytelen a körzet baseball csapatába is beállni, sőt helytállni, (a csapat újdonsült üdvöskéje nem más, mint Crabtree), és nem utolsósorban Anna Fullford-ot újra megmenteni a Fekete Kéztől, amely ismét rátalált a hölgyre.
Murdoch elemében van: a feltalálók expójára látogat el. Az évente sorra kerülő expón egy feltaláló minden évben értékes díjat nyer. Az idei díj nyertese Karl Schreyer, akit a díj átvétele közben meggyilkolnak. A nyomozás során kiderül, hogy Schreyernek a feltalálók körében csak haragosa volt, így aztán az összes feltaláló kollégára/riválisára rávetül a gyanú árnyéka, a végén még Alexander Bellre is, akinek Murdoch egyébként lelkes rajongója. Bravúros kutatás során találják meg a tettest.
Hatalmas vihar csap le a városra, így Murdoch ott reked egy szigeten, ahova egy baráti körben elkövetett gyilkosság miatt szállt ki. Az áldozatot egy kártyaparti közben gyilkolták meg. Kiderül, hogy a kártyaparti tétje nem kisebb volt, mint hogy az összegyűlt orvosok közül - akiknek a körébe dr. Grace is beletartozik - ki lesz a következő alanya a halál utáni élet létezését vizsgáló kísérletnek. Murdoch a nyomozás során nem csak a konkrét esetben találja meg a tettest, de egy korábbi halálestre is megtalálja a magyarázatot, sőt, maga is rövid, katartikus kirándulást tesz a túlvilágra.
Elrabolnak egy kislányt. Az ágyában a gyermek szülei a kislány helyett egy beszélő babát találnak, amely Murdoch nem kis döbbenetére őt magát szólítja meg, név szerint. A kislány hamarosan előkerül, ám kiderül, hogy a tettes célja nem kevesebb, mint egy pszichológiai játékkal kikészíteni Murdoch nyomozót: újabb és újabb babák kerülnek elő, egyre nyilvánvalóbb, hogy valaki valamilyen múltbéli sérelemért Murdoch nyomozón akar bosszút állni. Amikor a végén Julia Ogdent is elrabolja, és a doktornő életveszélybe kerül, Murdoch minden eddiginél nagyobb elánnal keresi a tettest és próbálja megmenteni plátói szerelmének tárgyát.
Egy edzés után holtan találják a torontói jégkorongcsapat egyik játékosát. Hamarosan kiderül,hogy meggyilkolták. Minden jel arra vall, hogy a tettes minden bizonnyal a csapat egyik tagja lehetett. A csapattársak lehetséges indítékai firtató vizsgálat során elbűvölő bepillantást nyerünk a Stanley-kupa hőskorába, amikor a profizmus nem csak tiltott, de egyenesen szégyellnivaló dolog volt. Végül beigazolódik Brackenreid felügyelő örökbecsűje, és kiderül, hogy a tettes indítéka nem a féltékenység volt, hanem a pénz.
Néhány nappal szilveszter előtt az egész világ a huszadik század beköszöntére vár. Feltűnik a városban egy titokzatos szuperhős, aki furcsa mentőakciókat hajt végre, s a kétkedőknek azt állítja, hogy az általa meghiúsított tragédiákat azért látta előre, mert járt a jövőben. A nyomozás során a rendőrség egy titokzatos időgépre bukkan. Az időgép feltalálójanak átmenetileg még Murdoch nyomozót is sikerül meggyőznie arról, hogy az időutazás lehetséges. Az időutazásról azonban kiderül, hogy noha jószándékú, de mégis csak szemfényvesztés volt.
A szilveszteri rendőrbálra mind Murdoch, mind Crabtree megtört szívvel, szkeptikusan mennek el, a magánéleti keservek azonban megoldódnak. Előbb doktor Grace állít be, aki érdekesebbnek találja Crabtree társaságát a saját barátiénál, majd kisvártatva Julia Ogden is befut, akiről megtudjuk, hogy elhagyta a férjét, Darcy-t.
Nagyon szeretem ezt a sorozatot, legínkább azért, mert az igazság győz. Sokan mondják, hogy ez "naív mese"! Szeretném hinni, hogy sokan vagyunk, akik hisznek abban, hogy a világ nem rossz, hanem jó, vagy kevésbé jó! Nem is lehet másképpen, ha abban is hiszü0nk, hogy a világot egyetlen erő, a SZERETET tartja össze. Köszönöm a feltöltést!