Smaragdvilág
Szombat, 2024-04-27, 01:40
Belépési neved: Mugli | Csoport "Muglik" | RSS
Főoldal | Fórum | Profilom | Kilépés


[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Fórum » Dumaláda » Írógyűjtő » Smaragd agymenései (Nyaggató!)
Smaragd agymenései
SmaragdDátum: Szerda, 2014-01-08, 23:30 | Üzenet # 41
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Remélem, már mint klubtag kritikázol smile



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Csütörtök, 2014-01-09, 00:08 | Üzenet # 42
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Hát.....öhm..... unsure Még nem smile Tök elfelejtettem tongue



“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
mzperxDátum: Szombat, 2014-01-11, 22:05 | Üzenet # 43
Őrnagy
Csoport: Barátok
Üzenetek: 124
Kitüntetések: 5
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok! Én is élek - bár ezt rajtatok kívül mostanában már én se veszem észre - Szerdán kifut a nyomorom, remélhetőleg nem is jön semmi más helyette és akkor a tiétek is leszek. Addig meg kérlek gondoljatok még rám h bírjam erővel! Minden jót és én is csak a legjobbakat várom tőled Smaragd, legalább te most is állod a cunamidat!

"Draco dormiens nunquam titillandus! - Ne ébreszd fel az alvó sárkányt!"
 
SmaragdDátum: Szombat, 2014-02-08, 16:24 | Üzenet # 44
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Még élek és bőszen rugdosom magam, hogy bizony már írnom is kéne valamit. De tökre lelombozó, mikor az ember félig kész írásai elszállnak, vagy éppen megvannak, csak word hiba miatt nem tudom megnyitni  sad Miért nem lehet egy egységes szövegszerkesztőt kitalálni? Rém idegesítő, hogy a fejezeteket a tömörítés teszi tönkre angry Na ennyit a sirámaimról, inkább csinálok valami hasznosat.




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
SmaragdDátum: Hétfő, 2014-06-09, 18:08 | Üzenet # 45
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Még élek, a munka maga alá temet, és mire a gép elé érek annyira fáradt vagyok, hogy semmi értelmes nem jut eszembe sad Mz a megmondhatója, hogy a még az általa átnézett fejezetemet sem tudtam feltenni, pedig már elég régen lebétázta. Viszont annak nagyon örülök, hogy Erika elkezdett egy hosszabb írást, és Mz is alkot smile Majd egy év után körülnéztem a Merin is, látom mások se nagyon aktívak sad Remélem a nyár jó lesz, és lesz időm arra, amire az utóbbi időben nem.




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Kedd, 2014-06-10, 19:14 | Üzenet # 46
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Ha máskor nem is,majd ha szabin leszel smile Igen Erika alkotott egy hosszabb törikét,nagyon aranyos lett smile Kár,hogy nem ír gyakrabban hosszabb töriket. Mz törijén pedig eddig jókat mulattam,kikapcsolódásnak tökéletes. Hm melyik töridhez bétázott Mz? Nekem hála az égnek vége a hajtásnak,csak a szokásos maradt nagyjából az év végéig.Egyébként pedig szétolvadok a hőségben cry



“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
ErikaDátum: Szerda, 2014-06-11, 10:03 | Üzenet # 47
Közlegény
Csoport: Barátok
Üzenetek: 114
Kitüntetések: 5
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Az a hosszabb törike három fejezetes, de ezzel is vért izzadtam. %)

A könyvek olyanok, mint a tükör: mindenki azt látja bennük, amit a lelkében hordoz.
>Carlos Ruiz Zafón
 
SmaragdDátum: Péntek, 2014-09-19, 14:49 | Üzenet # 48
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Ideje életjelet adni magamról. Kicsit visszaolvastam és döbbenten láttam, hogy ez a mostani (kb. 1 éve) meló nem tesz jót nekem sad Semmire sincs időm, és ez gáz.
Hosszabb rövidebb terveim:
Költözés. - Odáig fajult, hogy menekülni akarok a városból.
Új meló. - Nem írom le hogy mim, de már az is kivan.
Karácsonyi játék. - Már, ha érdekel valakit.




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Péntek, 2014-10-17, 14:05 | Üzenet # 49
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Oh drágám úgy látom,hogy ez az év nem igen jött be eddig senkinek sad Én sem tudok eleget itt tobzódni,de azért időnként feljárok.Hm érdekes tervek,remélem rendben leszel.A költözés nagyon nem könnyű még akkor sem ha már meg van az új hely ahova menni készülsz smile A nem mondod mid az nekem is kivan tongue reméljük,hogy hamarosan az is helyre áll smile Hm karácsonyi játék - kíváncsivá tettél.

Ha van néhány szabad perced,akkor nézz fel a Perselus Piton kihívás oldalára,van néhány nagyon remek töri smile Én is olvasgatom és igyekszem pontozni is,mert Erikánk is írt oda egy törikét smile Van is tippem,hogy melyiket,de kíváncsian várom,hogy sikerült-e eltalálnom smile

Ja és kritikáztam a Vérvonal második fejezetét smile




“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)


Az üzenetet módosította: evelyn - Péntek, 2014-10-17, 14:17
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2015-02-01, 16:54 | Üzenet # 50
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Életjel.
Háromból egy nem is rossz. Új meló. Még bele kell tanulnom, de nyugisabb lesz smile
Több, mint két éve nem olvastam semmilyen ficet, de januárt óta újra biggrin Miért van olyan kevés jó Snucius és Snupin?
P.P. új fejezete félig kész, de valahogy most olyan távolinak érzem. A régi ötleteimet vele kapcsolatban újra fel kell szítanom, és siratom a történetvázlatom sad
A minap láttam egy Piton-Hagrid rajzot, na az még egy nem semmi történet lenne
biggrin
A Tollforgató két évre lerendezve, utána majd meglátom...




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
SmaragdDátum: Szombat, 2016-04-02, 16:32 | Üzenet # 51
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
A tegnapi április tréfám visszafelé sült el smile Kidőltem, mint a bot, így elmaradt a frissítés, amit ma pótoltam biggrin Tervezek egy hosszabb Gyilkos számokat fordítani, több jelöltem is van, de még nem döntöttem a szerencsést illetően. Lehet, hogy szavazásra fogom bocsátani a kérdést.



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 10:49 | Üzenet # 52
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
A szavazás jöhet ha lesz hozzájuk tartalom, hogy tudjam miről szólnak smile



“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
ErikaDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 12:12 | Üzenet # 53
Közlegény
Csoport: Barátok
Üzenetek: 114
Kitüntetések: 5
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Csatlakozom ev-hez! smile

A könyvek olyanok, mint a tükör: mindenki azt látja bennük, amit a lelkében hordoz.
>Carlos Ruiz Zafón
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 16:27 | Üzenet # 54
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Több kinézett történet is szerepel a terveim között. Lenne még egy három részes történet is, de az elég sok időre lekötne, ha elkezdeném fordítani - így azt inkább kihagyom :)
A kiszemeltek:

1. történet

3rdgal - Kerülőút
(6 fejezet - kb. 10.300 szó)

Az Eppes család részt vesz Irene néni partyján. Don nem érzi jól magát, ezért Charlie-val hamarabb hazaindulnak. Hazafelé autóbalesetet szenvednek, és egy szakadékba csúsznak... Egyedül éjszaka, az útról lesodródva Charlie és Don nekivág az erdőnek, hogy visszajussanak a kocsiútra.

2. történet

3rdgal - Túlélőtúra
(15. fejezet - kb. 29.500 szó)

Miután egy sor nehéz ügyön vannak túl, Charlie és Don úgy érzi, hogy itt az ideje egy kis lazításnak, így túrázni indulnak. Rossz helyre tévednek, és menekülni kényszerülnek a nyílpuskával rájuk vadászó drogfőző elől.

3. történet

3rdgal - Apafigura
(14. fejezet - kb. 26.400 szó)

Alant és Dont túszul ejti egy férfi a benzinkúton. Dont meglövik és Alan igyekszik menteni a helyzetet, miközben a fiáért aggódik.

4. történet

3rdgal - Végső megoldás
(12. fejezet - kb. 25.200 szó)

Don nem érzi jól magát, de a tervezett hétvégi pihenő helyett, apja unszolására velük tart az unokabátyja esküvőjére. Az eltitkolt betegség egyre rosszabb lesz, és mire a családja tudomást szerez róla, már túl késő. De az Eppeseket kemény fából faragták, és a család a bajban még jobban összetart.

5. történet

3rdgal - Családi kötelék
(15. fejezet - kb. 41.500 szó)

Az egész Eppes családot elrabolják. Charie egyik volt barátja szemében Don az első számú ellenség, aki miatt fogadott családja megtagadta őt, és ezáltal az esélyt is tőle, hogy az Eppes család részévé váljon. Zavarodott elméjében arra a következtetésre jut, hogy bebizonyítja, ő sokkal inkább része a családnak.

6. történet

Ms.GrahamCracker - Szükséges intézkedések
(9. fejezet - kb. 26.200 szó)

Mi van, ha Amita az egyetlen aki a súlyosan megsérült Don, és egy kíméletlen szökött fegyenc között áll? A rögtönzött piknik rémálomba fullad, amikor kiderül, hogy egy szökött fegyenc is tartózkodik a világtól elzárt kis kunyhóban, aki a Donékért érkező autóban látja a menekülési lehetőséget. Nem romantikus, Amita Charlie barátnője.

Szavazni az Írógyűjtőben lehet a legjobban tetsző történetre/történetekre smile




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
ErikaDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 17:13 | Üzenet # 55
Közlegény
Csoport: Barátok
Üzenetek: 114
Kitüntetések: 5
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szavaztam, de nehéz volt. Mindet szívesen olvasnám!

A könyvek olyanok, mint a tükör: mindenki azt látja bennük, amit a lelkében hordoz.
>Carlos Ruiz Zafón
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 17:15 | Üzenet # 56
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Többre is lehet szavazni. Én sem tudok dönteni, mert mindegyik történetet nagyon szeretem smile



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 17:30 | Üzenet # 57
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Szavaztam én is smile Öhm ha többre is lehet szavazni akkor én mindegyikre leadnám a szavazatom biggrin Viszont ha mondjuk csak hármat választhatnék akkor az 1-es, a 3-as és a 4-es számú töriket választanám, aztán jöhetne a maradék biggrin



“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 17:36 | Üzenet # 58
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Valóban nehéz a választás. Mondjuk én az 1. és 2. történet között gondolkodtam. 3rdgal szinte az összes története ott van a kedvenceim között, mint látszik is biggrin és az összesre meg is kértem tőle az engedélyt, de még nem válaszolt vissza.



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 17:43 | Üzenet # 59
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Akkor legyen az 1-es smile Valamiért szeretnék olyan törit olvasni ahol az egyik Eppes beteg, ezért is választottam elsőnek a 4-est. Lehet, hogy azért mert anyum is beteg ugye, de valahogy most erre vagyok kattanva tongue A 4-es pedig a leírása alapján nagyon kíváncsivá tett, mert érdekelne, hogy mi lehet a baja Donnak ami annyira szörnyű, hogy azt mondják mire észre veszik már késő. Tudom, hogy a végén rendben lesznek, de igazán kíváncsivá tett a leírása biggrin



“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 17:52 | Üzenet # 60
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Előbb-utóbb az összes történet eljut odáig, hogy le lesz fordítva smile Sérülésben, betegségben sem lesz hiány, hisz Don mindegyikben megsérül valamilyen módon. Max. én írtam róla béna összefoglalót biggrin



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
Fórum » Dumaláda » Írógyűjtő » Smaragd agymenései (Nyaggató!)
Keresés:
Új válasz
Név:
Üzenet:
Biztonsági kód:


Smaragd © 2012 - 2024