Smaragdvilág
Csütörtök, 2024-05-09, 02:12
Belépési neved: Mugli | Csoport "Muglik" | RSS
Főoldal | Fórum | Profilom | Kilépés


[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Fórum » Dumaláda » Írógyűjtő » Smaragd agymenései (Nyaggató!)
Smaragd agymenései
evelynDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 18:03 | Üzenet # 61
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Egyáltalán nem béna az összefoglaló smile Épp csak a 4-es az amelyiknél úgy tűnik, hogy komolyabb betegsége van Donnak, mint egy influenza biggrin



“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 18:06 | Üzenet # 62
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Mondtam már, hogy írígykedem a banneredre? Egyre jobban tetszik biggrin



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 18:09 | Üzenet # 63
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Attól még mind árulók vagytok, mert a főoldalon meg mindketten a HP-re szavaztatok! biggrin



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
ErikaDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 18:23 | Üzenet # 64
Közlegény
Csoport: Barátok
Üzenetek: 114
Kitüntetések: 5
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nem ér leskelődni!  dont Mindre mégsem szavazhattam, nem adtál rá lehetőséget!

A könyvek olyanok, mint a tükör: mindenki azt látja bennük, amit a lelkében hordoz.
>Carlos Ruiz Zafón
 
evelynDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 18:26 | Üzenet # 65
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
biggrin Én úgy voltam vele, hogy a HL egyértelmű, a GYSZ szintén és ennél most itt van ez a szavazás, viszont HP-ból egyre kevesebb a jó töri ezért gondoltam, hogy a főoldalon neki is adok egy esélyt :D

Egyébként nekem is egyre jobban tetszik a bannerem biggrin Köszönöm, hogy megtaláltad nekem smile




“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 18:28 | Üzenet # 66
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Én ugyan nem leskelődtem... Kizárásos alapon, csak ti lehettetek biggrin Nem kell a vaker Evelyn tudok mindent smile Még a végén kiderül, hogy az én hibám, mert kérdeztem   biggrin
Nekem is kellett egy Methos  smile
Már amúgy is gondolkodtam egy cserén, szegény képem túl jelzésértékű volt sad




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 18:35 | Üzenet # 67
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Így már mindjárt más :)
Köszi. Igen, itt olyan kis cuki smile Persze van nem publikus képem is róla tongue




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 18:36 | Üzenet # 68
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Ugye? smile



“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
ErikaDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 18:40 | Üzenet # 69
Közlegény
Csoport: Barátok
Üzenetek: 114
Kitüntetések: 5
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szerettem volna mindre szavazni, de a HP még mindig közelebb áll a szívemhez!

A könyvek olyanok, mint a tükör: mindenki azt látja bennük, amit a lelkében hordoz.
>Carlos Ruiz Zafón
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 18:42 | Üzenet # 70
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Hát, most nem akarok nagyképű lenni, de tegnap elolvasgattam a félbehagyott HP törijeimet (azokat, amiket elkezdetem, de aztán nem tettem fel sehová), és azt kell, hogy mondjam kifejezettem meglepődtem, hogy milyen jók, pedig mikor írtam őket egy cseppet sem voltam velük elégedett. Szinte sajnáltam, hogy nincs meg a vége, mert nem hiszem, hogy ilyen jó fel fogom majd tudni venni a szálat újra.



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 18:48 | Üzenet # 71
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Remélem én is újra bele fogok. Igaz most inkább a fordításokat részesítem előnyben, mert ahhoz akkor tudok nyúlni, mikor ráérek (időből sajnos mostanság megint kevés van), és nem kell amiatt aggódnom, hogy elfelejtem közben, amit le akartam írni smile



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 19:03 | Üzenet # 72
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Azt hiszem könnyebb egy fordítással foglalkozni, mert az már meg van írva. Egy saját történetet megírni nem könnyű, különösen ha régi félbehagyott töriről van szó, mert nem biztos, hogy sikerül újra felvenni a fonalat, kivéve ha volt egy sablon, hogy mikor mit kéne beleírni a történetbe. Én a fordításoknak is nagyon tudok örülni biggrin



“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 19:09 | Üzenet # 73
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Igen a fordítás ezért is jóval könnyebb. Ott már van egy kialakult történet, amit egy jó fordító még jobban ki tud színezni a leíró jeleneteknél, és a párbeszédeknél. Magyarban több szóval ki lehet fejezni, amit angolban leírtak - így adja bele egy kicsit magát a fordító is a történetbe smile Merem hinni, hogy akár egy unalmas, nem felkapott történetből is lehet így izgalmasat varázsolni. A mondanivaló ugyanaz marad, csak olvasmányosabban kerül tálalásra, és ez bizony sokszor a fordító érdeme, amit a legtöbb olvasó nem is tud biggrin



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
ErikaDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 19:18 | Üzenet # 74
Közlegény
Csoport: Barátok
Üzenetek: 114
Kitüntetések: 5
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sokan azt hiszik, hogy könnyű fordítani, pedig az sem egyszerű. smile

A könyvek olyanok, mint a tükör: mindenki azt látja bennük, amit a lelkében hordoz.
>Carlos Ruiz Zafón
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 19:41 | Üzenet # 75
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Nem bizony. Ellátogattam egy kicsit a Scriptára, és szomorúan néztem végig a behalt oldalon sad Jó is volt, amikor még a fórumsztorit pötyögtük minden nap, sajnálom, hogy ez is bedöglött, pedig az írása közben jó kis ötleteim támadtak.



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 19:49 | Üzenet # 76
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
A fórumsztorit én sajnálom, mert olyan jó volt véleményezni és közben egy kicsit én magam is alakítgathattam a történeten rajtatok keresztül smile Igazán élveztem azt az időszakot. 
Én bizony tudom, hogy mennyire sok munkája van egy-egy történetben a fordítónak. Mindig próbálkozom a fordító programokkal, de olyan értelmetlenségek jönnek ki, hogy leesek a székemről annyira szoktam nevetni biggrin




“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 19:56 | Üzenet # 77
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Pedig én azzal is tök jókat szoktam olvasni smile



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 20:27 | Üzenet # 78
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Oké.

Újra van yahoo messenger elérhetőségem, mert feltettem a gépemre megint.
Címem: smaragd@ymail.com




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 20:41 | Üzenet # 79
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Miért eddig nem volt? Üm rég jártam a yahoos címem környékén smile



“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-04-03, 20:52 | Üzenet # 80
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Volt, de nem tettem vissza jó sokáig. De most megint felraktam smile Hiába, az msn nagyon hiányzik, ott sok emberrel voltam kapcsolatban sad



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
Fórum » Dumaláda » Írógyűjtő » Smaragd agymenései (Nyaggató!)
Keresés:
Új válasz
Név:
Üzenet:
Biztonsági kód:


Smaragd © 2012 - 2024