Smaragdvilág
Vasárnap, 2024-05-19, 22:20
Belépési neved: Mugli | Csoport "Muglik" | RSS
Főoldal | Fórum | Profilom | Kilépés


[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Fórum » Dumaláda » Írógyűjtő » Smaragd agymenései (Nyaggató!)
Smaragd agymenései
evelynDátum: Szombat, 2016-04-30, 19:21 | Üzenet # 101
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Olvastam és hagytam nyomot is biggrin



“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Szombat, 2016-04-30, 19:44 | Üzenet # 102
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Köszi, most pedig megyek és elkezdem az új történet fordítását, mert elhatározásra jutottam smile
Fejezethossztól függően 1-2 hetes frissítéssel.




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
SmaragdDátum: Péntek, 2016-05-06, 09:33 | Üzenet # 103
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Ma este 20-kor olvasható lesz az Utolsó menedék 2. fejezete :)
Időzített bejegyzés lesz, így a megjelenés pontos lesz
biggrin




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Péntek, 2016-05-06, 09:37 | Üzenet # 104
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Oh akkor most nagyon várom az este 20 órát biggrin Kíváncsi vagyok már, hogy mi lesz benne smile



“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Péntek, 2016-05-06, 09:37 | Üzenet # 105
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Sok minden smile
Az időzített bejegyzés remek találmány, Emília a hívta fel rá a figyelmem, a StargateLives adminja. A kész fejezeteket csak fel kell tennem, a megjelenést az oldal intézi. Így akkor is lehet friss, ha én éppen nem vagyok gépközelben biggrin
Egy kérdés, mire vagy feliratkozva az oldalon? A hírekre, vagy lehet külön menűpontokra is? (Ez a hátránya az oldalnak, mint admin én ezt nem látom.)




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-05-15, 18:47 | Üzenet # 106
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Fent az utolsó menedék negyedik fejezete is. Most beértem magam.



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Hétfő, 2016-05-16, 14:51 | Üzenet # 107
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Olvastam és hagytam is véleményt smile Sokat töprengtem ezen a történeten és most már eljutottam odáig, hogy valószínűleg nincs a történetben egyetlen fegyveres sem, mindössze arról van szó, hogy egy nem éppen első osztályú hotelben vannak és a lift is meglehetősen ramaty állapotban van, ezért sikerült beragadniuk két emelet között. Legalább is a mostani részből erre a következtetésre jutottam és talán nem kerültek volna ilyen helyzetbe ha lett volna lehetőségük átmenni a másik szállodába, de Don miatt erre nem került sor.
Hm eddig még nem néztem meg, hogy az oldalon fel lehet iratkozni ezekre smile Alapból be van állítva, hogy emailt kapok a privátüzikről és ha van válasz a hsz-eimre, de ezen kívül nem néztem én sem át ilyen alaposan a dolgot, elvégre amikor van lehetőségem mindig felnézek smile




“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Hétfő, 2016-05-16, 18:47 | Üzenet # 108
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Ebben a történetben nincs akció, csak egy sima családi összejövetel nem úgy sikerül, mint tervezték. 3rdgal nem ír olyan történeteket, ahol együtt nyomoz a két testvér, ő inkább a családi oldalról közelíti meg az Eppeseket. A múlt hétvégén sikerült felfedeznem újabb két írót, akinek az írásai nagy kedvenceim lettek smile (Az egyik olyannyira, hogy talán az lesz a következő történet, amit lefordítok.)
A feliratkozásnál a dupla bejegyzést akartam elkerülni, de azt hiszem, hogy csak külön a fordításokra nem lehet figyelni, az RSS csak a főoldali bejegyzéséket nézi. (Pedig pont azt akartam elkerülni, hogy oda is írjak minden frissítéskor.)




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Hétfő, 2016-05-16, 19:20 | Üzenet # 109
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
De jó új írók, új történetek biggrin Azért örülök neki annyira, mert nagy sajnálatomra a magyar írók között senki nem akar ebben a fandomban írni, vagy ennyire nem ismerik ezt a sorozatot? 
3rdgal történeteit pont azért szeretem én is, mert nem az akcióra van kihegyezve a történet, hanem inkább a családra smile
Már meg sem kérdem, hogy miről szól az a történet ami annyira megfogott, hogy azon gondolkozol legközelebb azt fogod lefordítani, mert tudom, hogy az egészen biztosan nagyon jó. Eddig is mindig olyan történeteket hoztál amik a kedvenceim közé kerültek :D
No igen, megértelek. Én is elkerülném a dupla munkát ha lehetséges lenne. Mondjuk én annyira nem értek az RSS kódoláshoz, meg hasonlókhoz, szóval sajnos nem tudok ebben segíteni, még ötletem sincs, hogy miként lehetne kikerülni. Én már csak ilyen antitalentum vagyok tongue




“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Szerda, 2016-05-18, 15:13 | Üzenet # 110
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Ki kell javítanom magam, elfelejtettem a Virágot egy barátod sírjára, és a Virágot a sírodra című írásait. Ott van akcíó megspékelve egy kis bosszúval smile
Azt én is sajnálom, hogy nincsenek magyar írások, és most már szerintem nem is lesznek, hogy vége a sorozatnak. Viszont angol rengeteg van (és találtam egy pár jó franciát is), de már ott sem nagyon írnak új történeteket. Az írások többsége 2006 és 2010 között született, és az akkori jó írok már nem aktívak (amit sajnálok, mert van pár tényleg jó be nem fejezett történet is, amire véletlenül ráfutottam). A többség nem is kezdett más fandomba, vagy ha igen, már abban sem ír.




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Csütörtök, 2016-05-26, 21:37 | Üzenet # 111
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Ohohó szóval van akció és még bosszú is? Ez tényleg ritka biggrin
Úgy látszik, hogy már náluk is halódik, de igazából minden fandomban eljön ez egyszer, főleg ha vége van a sorozatnak. Kicsit sajnálom, mert tényleg érdekes dolgokat lehet kihozni a szereplőkből és adott szituációkból.
Ezek szerint nem csak nálunk maradnak félbe jó történetek. Ez annyira sajnálatos. 
Ahogy az is, hogy sajnos vannak akik azért nem tudják befejezni már az elkezdett történetüket, mert elhunytak és nem mindig jut ez el az olvasókhoz, de persze vannak akik simán csak áttértek másik fandomra és közben elfeledkeznek arról, hogy egy másik történet félbe lett hagyva amire egyébként még sokan lennének kíváncsiak.
Én is szoktam írni emailt olyanoknak akik egy jó történetet félbe hagytak, hogy lehet-e számítani még folytatásra, de ritkán érkezik rá válasz. A leg elszomorítóbb az, hogy nem vesznek tudomást az olvasóikról, hogy legalább közöljék, hogy már nem fognak írni és ne várják a további frissítéseket. Szerintem ez lenne a tisztességes az olvasókkal szemben.




“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Péntek, 2016-05-27, 09:18 | Üzenet # 112
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Na-na, azért elég sok akciós történet van. A kedvencem pl.: 60 fejezetes. Ott aztán van minden. Szívesen lefordítanám, de akkor legalább 1-2 évig csak azzal kellene foglalkoznom, és jelenleg még a soron következő fejezetből sem fordítottam egy sort sem.
Jelenleg francia történeteket olvasok, ott is van 2-3 író, aki jó történeteket írt, nem egy a kedvencem lett smile És persze találtam (e-mailen kértem) olyan történetet is, ami már nincs sehol fent. Az egy kicsit sötét, de egyedi, és ennél fogva érdekes történet, amolyan mi lenne, ha... Dont még gyereknek elrabolják a családjától. Egy pedofil tartja fogságban több évig, sikerül megszöknie, de nem megy vissza a családjához, mert az évek alatt túl sok minden történt vele. FBI ügynök lesz, és áthelyezik Kaliforniába, ahol megtudja, hogy az anyja beteg, így meglátogatja a kórházban, hogy számon kérje, amiért gyereknek elhanyagolták és mindig csak Charlie-val foglalkoztak - ezért is tudták őt olyan könnyen elrabolni. Persze újra összekerül az apjával és a testvérével, de nem mondja meg nekik, hogy ő ki, míg ki nem derül. (2 részes, és az egyszer majd lefordítandó kategóriában figyel.)
Jelenleg talonban van kb. 10 hosszabb történet, ami olvasásra vár, azokat főleg LJ és AO3-on vadásztam össze (és szintén a lefordítandó kategóriában figyel egy slash történet Charlie/Don párosítással. Na ez tuti csak a barátok részére lesz majd olvasható. 18+ kategória, amit még zine formában is kiadtak. Ott 193 oldalas volt a történet)
A Gyilkos számokban az a jó, hogy mindenki talál a kedvére való történetet. Van csak akciós is, de ott a családi háttérrel nem sokat foglalkoznak csak az adott szituációval.




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Péntek, 2016-05-27, 10:31 | Üzenet # 113
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Ez aztán jó sok történet smile Most igazán felcsigáztál ám két törivel biggrin Szerintem azt is tudod, hogy melyik kettővel smile Hm nagyon szeretném olvasni a Slash-t, mert Gyilkos számokban nem sok a jó slash, így érthető, hogy az abszolút megfogott a másik pedig az ahol Dont még gyerekként elrabolják, mert a sorozat alapján ez egy igazán érdekes téma biggrin Öhm ha két részes a töri, nem lehetne, hogy előrébb kerüljön azon a bizonyos listán? Egy kicsit sem vagyok ám megszállott tongue De azt hiszem érthető a lelkesedésem, mert igazán élveznék olyan törit olvasni a családiasabbak után amik nem a család és a családi összetartásról szólnak, ezért most nálam előrébb kerültek ezek a törik. 
Azt is megértem, hogy a slash csak barátok olvashatják majd, és én már nagyon várom, hogy őket is olvashassam biggrin




“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Péntek, 2016-05-27, 11:49 | Üzenet # 114
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
És akkor még nem is beszéltem a kb. 150-200 lementett (link formában) nekem tetsző történetről biggrin

Idézet evelyn ()
Öhm ha két részes a töri, nem lehetne, hogy előrébb kerüljön azon a bizonyos listán?

A két részt úgy értem, hogy részenként 10- akárhány fejezetes. Lehet róla szó, mert mióta megvan már 3x olvastam smile És van egy francia történet is, sőt kettő (egyelőre), amit érdemes lefordítani biggrin




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Péntek, 2016-05-27, 13:12 | Üzenet # 115
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Jó sok elmentett törid van biggrin
De jó, ha lehet róla szó akkor reménykedhetek benne, hogy hamarosan olvashatom majd? Ha már 3x olvastad, akkor egészen biztos, hogy remek történet, amin nem is csodálkozok smile
Hm franciát is fordító programmal olvasol?
Hm tetszik az új aláírásképed biggrin Az avataroddal együtt jól mutatja, hogy melyik fandomok a kedvenceid smile

Én is próbálok új avatar képet találni ami tetszik is, de még nem találtam megfelelőt biggrin




“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Szombat, 2016-05-28, 19:32 | Üzenet # 116
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Idézet evelyn ()
Hm franciát is fordító programmal olvasol?


Fej + szótár smile
A képet is egy francia oldalról nyúltam, még pont elmegy, mert nincs jobb smile Milyen témájú képet akarsz? Lehet tudok segíteni.




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Szombat, 2016-05-28, 20:15 | Üzenet # 117
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Mivel az aláírás képem HL ezért az avatarom szeretném valami Gyilkos számokra cserélni, de nem találok olyat amin a két testvér egyszerre lenne rajta, pedig az úgy lenne izgi tongue
Hm irigyellek, hogy ilyen ügyesen tudod a külföldi oldalakon szereplő töriket olvasni. Én még mindig jókat nevetek a fordító program által kihozott mondatokon smile Öhm a szótár meg még eszembe sem jutott, pedig jó ötlet  biggrin




“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Szombat, 2016-05-28, 21:16 | Üzenet # 118
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Van pár ari képem róluk :)



Csatolmányok: 7278809.jpg (30.4 Kb) · 5112098.jpg (35.2 Kb) · 8054346.jpg (24.5 Kb) · 8075322.jpg (35.6 Kb)




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
SmaragdDátum: Szombat, 2016-05-28, 21:20 | Üzenet # 119
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline


Csatolmányok: 0028171.jpg (27.9 Kb) · 0924160.jpg (6.5 Kb) · 1463432.jpg (209.7 Kb) · 6597472.jpg (21.9 Kb)




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
SmaragdDátum: Szombat, 2016-05-28, 21:21 | Üzenet # 120
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Csatolmányok: 1142295.jpg (35.8 Kb) · 8571886.jpg (65.3 Kb)




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
Fórum » Dumaláda » Írógyűjtő » Smaragd agymenései (Nyaggató!)
Keresés:
Új válasz
Név:
Üzenet:
Biztonsági kód:


Smaragd © 2012 - 2024