Smaragdvilág
Csütörtök, 2024-05-02, 09:23
Belépési neved: Mugli | Csoport "Muglik" | RSS
Főoldal | Fórum | Profilom | Kilépés


[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Fórum » Dumaláda » Írógyűjtő » Smaragd agymenései (Nyaggató!)
Smaragd agymenései
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-09-25, 13:51 | Üzenet # 521
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Feltettem a Névtelen 5. fejezetét smile
Charlie, egyre jobban gyanakszik Donra.




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
ErikaDátum: Vasárnap, 2016-09-25, 16:16 | Üzenet # 522
Közlegény
Csoport: Barátok
Üzenetek: 114
Kitüntetések: 5
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Idézet Smaragd ()
Feltettem a Névtelen 5. fejezetét

Olvastam, hagytam nyomot!


A könyvek olyanok, mint a tükör: mindenki azt látja bennük, amit a lelkében hordoz.
>Carlos Ruiz Zafón
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-09-25, 18:32 | Üzenet # 523
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Idézet Erika ()
Olvastam, hagytam nyomot!
 Igen, láttam smile Köszönöm!




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Vasárnap, 2016-09-25, 19:33 | Üzenet # 524
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Idézet Smaragd ()
Charlie, egyre jobban gyanakszik Donra.
Komolyan töprengek azon, hogy a végén majd Don lesz az aki végre bevallja, hogy kicsoda ő, vagy Charlie lesz az aki szembesíteni fogja vele, hogy tudja.
Hagytam egy kis nyomocskát biggrin a listát pedig már láttad smile




“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-09-25, 19:56 | Üzenet # 525
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Igen, láttam a listát, és a nyomocskát is már azóta smile
Az ember tényleg az várja, hogy Don egyszer csak odaáll a testvére elé, és legalább neki bevallja az igazat - habár én pont a titkolódzás miatt szeretem ezt a történetet, és bármely másikat is. Hiába, szeretem a kettős személyiségeket
smile




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Vasárnap, 2016-09-25, 20:08 | Üzenet # 526
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Idézet Smaragd ()
Az ember tényleg az várja, hogy Don egyszer csak odaáll a testvére elé, és legalább neki bevallja az igazat - habár én pont a titkolódzás miatt szeretem ezt a történetet, és bármely másikat is. Hiába, szeretem a kettős személyiségeket.
Na igen, én is vártam, hogy mikor fog oda állni Charlie elé és legalább neki vallani, de úgy érzem Donban ennél sokkal több félelem van és ha elmondaná az igazat magáról akkor arról is beszélnie kéne, hogy miken ment keresztül, hogy Charlie megértse miért nem akart soha haza menni. Nem könnyű ez a helyzet egyiküknek sem. Én is pont ezért szeretem ezt a történetet, mert tele van titkokkal és Don elrablásával az Eppes család már nem volt olyan mint amilyennek megszoktuk és bár Don erősnek mutatja magát, de közel sem az, de ezt is remekül titkolja smile




“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-09-25, 20:38 | Üzenet # 527
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Hogy milyen is Don valójában az a második részből derül ki. Az író az elsőben csak az elrablásával, és a családba való visszakerüléssel foglalkozik. A fogságának részleteibe a második részben megy jobban bele, annak hatásaiba, és abba, hogy ezt Don hogyan is kezeli valójában. Igazándiból azt a részt sokkal jobban is szeretem, mint ezt - függetlenül attól, hogy ott három idősíkban ugrál a történet. A múlt, egy pár nappal korábbi kiváltó esemény (amivel az egész történet elkezdődik), és a jelen + a beszélgetések dr. Bradforddal.



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Vasárnap, 2016-09-25, 22:20 | Üzenet # 528
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Igen gondoltam, hogy valójában majd csak a második kötetből derül ki jobban az, hogy Don milyen ember, mi történt vele az elrablása után, hogy mit élt át a fogsága alatt és mindezt miként tudja kezelni. Engem az sem zavar, hogy ugrálnak az idősíkban, mert így sok mindenre derülhet fény és én már nagyon várom, hogy eljussunk odáig biggrin Itt is vannak utalások arra, hogy az embernek legyen elképzelése Don szenvedéseiről, de ezen kívül egyenlőre nem lehet sokat tudni, viszont lehet jókat találgatni biggrin



“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2016-09-25, 22:23 | Üzenet # 529
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Igen, találgatni itt is lehet + időrendi ugrások is vannak a történetben, csak itt nem keveredik az idősík. Itt inkább sok egymást követő jelenetből áll össze a kép.



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Vasárnap, 2016-09-25, 22:40 | Üzenet # 530
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Igen ez igaz, de én szeretem, hogy az apró elszólások alapján logikázhatok egy kicsit, hogy mi lesz. Érdekes látni, hogy sikerül-e eltalálnom vagy nem. Érdekes figyelni, hogy a szereplők miként állnak hozzá a dologhoz úgy, hogy senki nem tudja, Cook ügynök valójában Charlie elrabolt bátyja és érdekes figyelni, hogy ki és mennyi morzsát szedeget össze. Viszont nagyon várom már a második kötetet, hogy egy kicsit jobban belelássunk a múltba, jobban megérthessük Don érzéseit a szülei iránt és a félelmeit. Egyszóval ez a történet teljesen más mint amit eddig megszoktunk és pont ezért különleges. Simán el tudnám képzelni ezt a történetet ahogy megfilmesítik smile



“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Hétfő, 2016-09-26, 08:38 | Üzenet # 531
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Ajajj, csak nem függő lett itt valaki? Mit tettem! biggrin



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Hétfő, 2016-09-26, 10:08 | Üzenet # 532
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Ugye? Ugyan olyan függővé tettél, mint magadat biggrin



“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
SmaragdDátum: Hétfő, 2016-09-26, 20:14 | Üzenet # 533
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Korai, Don-Charlie testvéri kapcsolat. A függőknek ajánlva. Hajrá, NF3! smile
Hazatérni
Találtam a gépemen
tongue




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
ErikaDátum: Kedd, 2016-09-27, 15:50 | Üzenet # 534
Közlegény
Csoport: Barátok
Üzenetek: 114
Kitüntetések: 5
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Idézet Smaragd ()
Korai, Don-Charlie testvéri kapcsolat. Találtam a gépemen

Olvasva, nyomot hagyva.


A könyvek olyanok, mint a tükör: mindenki azt látja bennük, amit a lelkében hordoz.
>Carlos Ruiz Zafón
 
SmaragdDátum: Kedd, 2016-09-27, 16:15 | Üzenet # 535
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Idézet Smaragd ()
NF3
Jelentése: Numb3rs Fanatikusok Triója. Evelynnel hülyültünk, hogy megalapítom, mivel csak mi hárman olvassuk a történeteket smile És ha nagyon pihent leszek, akkor még csinálok hozzá bannert is.




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
evelynDátum: Kedd, 2016-09-27, 16:40 | Üzenet # 536
Vezér-ezredes
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 218
Kitüntetések: 7
Hírnév: 1
Állapot: Offline
No elküldtem a listát smile
Ah igen már alig várom, hogy lássam milyen bannert találsz ki hozzá biggrin




“Gyógyító erő a szeretet. Ki teste, ki lelke egészségét köszönheti e csodának, ki teljes emberségét.” (Tatiosz)
 
ErikaDátum: Szerda, 2016-09-28, 14:46 | Üzenet # 537
Közlegény
Csoport: Barátok
Üzenetek: 114
Kitüntetések: 5
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Idézet Smaragd ()
Jelentése: Numb3rs Fanatikusok Triója.


Köszi! Én is kíváncsi vagyok arra a brannerra! smile


A könyvek olyanok, mint a tükör: mindenki azt látja bennük, amit a lelkében hordoz.
>Carlos Ruiz Zafón
 
SmaragdDátum: Szerda, 2016-09-28, 17:26 | Üzenet # 538
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Fent a Névtelen 6. fejezete, hogy evelynnek ne legyenek elvonási tünetei tongue



„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
ErikaDátum: Szerda, 2016-09-28, 20:29 | Üzenet # 539
Közlegény
Csoport: Barátok
Üzenetek: 114
Kitüntetések: 5
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Olvasva, nyomot hagyva!

A könyvek olyanok, mint a tükör: mindenki azt látja bennük, amit a lelkében hordoz.
>Carlos Ruiz Zafón
 
SmaragdDátum: Szerda, 2016-09-28, 21:30 | Üzenet # 540
Őtábornoksága
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 2557
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Idézet Erika ()
Olvasva, nyomot hagyva!
 Igazi meglepetés volt a számomra, hogy te is erre jártál ma este smile Köszönöm a hozzászólást.




„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
Fórum » Dumaláda » Írógyűjtő » Smaragd agymenései (Nyaggató!)
Keresés:
Új válasz
Név:
Üzenet:
Biztonsági kód:


Smaragd © 2012 - 2024